Český pohár XCO Harrachov 2023

Český pohár XCO Harrachov 2023

Český pohár XCO Harrachov 2023 byl pátým a zároveň posledním letošním závodem. Focení začíná na louce. kde je i zázemí týmů.

Pasáž u říčky Mumlavy.
Lávka přes Mumlavu.

Z louky jsem se nejprve přesunul, stejně jako vloni k lávce přes říčku Mumlavu. Tentokrát mi pořadatelé dovolili přeběhnout po lávce na druhý břeh a nemusel jsem se brodit vodou. Kvůli lepším záběrům jsem ale nakonec stejně končil ve vodě. Možná nejlepší a nejdramatičtější místo na focení byly prudké serpentýny, hned kousek od Mumlavy.

Možná nejnáročnější sjezd z celé trati.
Občas bylo jistější tuhle pasáž raději seběhnout.

Dál jsem se přesunul do nejvyššího místa závodu, pod mamutí můstek. Zde byly celkem fotogenické klopenky a hodně světla na focení. Tady jsem se zdržel až do konce, do odjetí juniorské kategorie. Vrátil jsem se dolů zpět na louku, kde proběhlo vyhlášení vítězů dopoledních kategorií. Zároveň zbyl i čas na občerstvení u stánků s jídlem a pitím. Zrovna přijel mikrobus České televize na odpolední závody žen a mužské kategorie U23 a elite. Koukám, že z vozu vystoupil i kameraman Michal. Vypadá to, že je největší expert na různé druhy cyklistických závodů. Rychle jsme se pozdravili a dál už jsem nezdržoval od práce.

Klopenka u mamutího můstku.
A ještě mamutí můstek i s dopadem.

Odpolední část začala společným startem ženských kategorií. To je Elite/U23, Juniorky a Kadetky. Tedy on ten start nebyl úplně společný, ale jednotlivé kategorie startovaly s časovým odstupem. Přes lávku jsem se vrátil na dramatické místo se serpentýnami. Abych neměl všechny fotky stejné, přesunul jsem se potom na další pozici směrem do kopce. Kopec byl hodně prudký, takže jsem měl chvílemi strach, abych neuklouznul a nevyválel fototechniku v bahně, nebo ji dokonce nemusel sbírat dole pod svahem.

Poté, co jsem se vyškrábal na cestu ocitnul jsem se v pasáži s dropem. Tady jsem se dal do řeči s pořadatelkou. Řeč přišla na různé cyklistické závody. Na mobilu jsem jí ukázal jeden příspěvek na Instagramu. Bylo to video z Kutné Hory, na kterém jedna mladá závodnice zápasila s kolem .Náhodou jsem natočil zrovna její dítě.

Příprava před startem.
Drop.

V průběhu focení mužské kategorie mě oslovil jeden návštěvník a vyptával se na fotky. Podle přízvuku a podle řeči, kterou se s ostatním domlouval jsem tipoval, že budou z Francie, nebo Belgie. K mému velkému překvapení to byl špatný tip. Byli z Izraele.

Jak jsem tak různě pobíhal po lese s foťákem, najednou jsem ucítil, že je jedna bota lehčí. Kouknul jsem dolů a zjistil, že jedna podrážka už nevydržela a upadla. Nakonec, měla na to po těch letech právo. Boty viděly velký kus světa a ranní koupel v Mumlavě jim taky neprospěla. Mohly ale ještě hodinu vydržet, protože zbytek závodu jsem musel odchodit jenom v jedné zdravé botě.

Izraelský závodník.
Osamocený Ondřej Cink.

Jasným vítězem závodu byl Ondřej Cink, který byl ve vynikající formě. Byl tak rychlý, že poměrně dost závodníků kvůli němu odvolali předčasně z trati, protože je o kolo dojel.

Koho zajímají podrobné výsledky, jak dopadl Český pohár XCO Harrachov 2023, tak je najde zde.

Český pohár XCO Harrachov 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram