Winter Tour Heipark Tošovice 2023

Winter Tour Heipark Tošovice 2023

Největší lákadlo závodu Winter Tour Heipark Tošovice byla jízda na sněhu. Když jsem večer před závodem kontroloval přes webkameru stav sněhové pokrývky, tak kromě fragmentů na sjezdovce sníh z areálu zmizel. Pro jistotu jsem ještě napsal Petrovi Janečkovi a ten mi potvrdil, že sníh není. Tedy kromě sjezdovky, kde se na části pojede závěrečný závod. Měl jsem tedy velké dilema, jestli si mám nastavit budík na pátou hodinu a zase se nevyspat. Do Tošovic to mám přes 350 km, takže abych stihnul závod, je brzké vstávání nutnost.

Do skiareálu jsem dorazil asi po deváté hodině a zaparkoval hned vedle Petra. Po přezutí a převléknutí do pracovního jsem šel na obhlídku na trati. Na focení do terénu si beru oblečení u kterého nemusím řešit, jestli si v něm lehnu někam na zem a případně se ušpiním. Hned na začátku nebo z pohledu závodníka spíš na konci byl velký gap s velkou klopenkou. Směrem do kopce a dál do lesa je kopa dalších menších překážek: lavice, další klopenky, menší skoky a dvakrát wallride. Závodníci se při tréninku opravdu snažili a vyhrazený čas beze zbytku využili. Takové nasazení při tréninku jsem snad ještě nikde neviděl.

Wallride
Občas nějaký skok

Zatímco dopoledne probíhal závod v bikeparku, po polední pauze se závodníci přesunuli na sjezdovku. Jako první jeli závodníci Winter Downhill sprint. Startovali v půlminutových intervalech a myslím, že jeli na několik jízd. Cílem bylo, co nejrychleji projet do cíle mezi brankami. Následuje eliminátor DH Tošovice, který se jel na stejné trati. Tentokrát závodníci startovali ve čtveřicích a ke svému bajku si museli doběhnout. Nejlepší dva jezdci z každé jízdy potom postoupili do dalších rozjížděk.

Winter Downhill sprint
Eliminátor DH Tošovice

Při poslední jízdě poslední skupiny závodníků už jsem čekal dole na dojezdu, kde ještě byly zbytky sněhu. Jednomu ze závodníků to uklouzlo a všechno bláto se sněhem, které tlačit před sebou se zastavilo až o mě. Všichni co stáli za mnou už byli v pohodě. Tady je vidět, že je důležité před každou akcí nepodcenit přípravu a vhodné oblečení.

Dojezd na sněhu
Poslední jízda poslední skupiny závodníků

Winter Tour Heipark Tošovice 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram