Šumavský pohár MTB XCO Zadov 2020

Šumavský pohár MTB XCO Zadov 2020

Kvůli situaci okolo šíření nemoci Covid-19 byl zrušený první závod Šumavského poháru MTB 2020 v Nové Peci. Ze stejných důvodů organizátoři zrušili i Bad Griesbach a Haibach v Německu. Byl jsem tedy rád, že jsem poslední květnový den mohl vůbec vyrazit na Šumavský pohár MTB XCO Zadov.

Na to že, nás všude strašili Covidem a vláda zaváděla různé restrikce vůči občanů, to na Zadově vypadalo, že je zde svět ještě v pořádku. Všechno tady vypadalo jako dřív, a všichni se chovali úplně normálně.

Junior Matyáš Fiala z ČEZ Tábor.
Kategorie žen právě odstartovala.

Zrovna když jsem přijížděl na Churáňov, byli už na trati v plném nasazení juniorští závodníci. Na jízdu ženské kategorie jsem měl dostatek času a stačil jsem proběhnout skoro celou trasu. V průběhu závodu se ale začala pomalu zatahovat obloha. Ženy stihly dojet svůj závod ještě za sucha. Na začátku kategorie mužů elite se zatáhlo ještě víc a spustily se první kapky deště. Nakonec se rozpršelo tak, že byl závod předčasně ukončen. Ukončení bylo tak rychlé, že pořadatelé ani nestačili slavnostně vyhlásit vítěze.

Začíná pršet.
Vítězný Ondřej Cink.

Na výsledky ze závodu se ale můžete podívat zde.

Šumavský pohár MTB XCO Zadov 2020 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram