Bobovka Cup vol.8

Bobovka Cup vol.8

Hned co mě probudil budík, koukám na předpověď počasí.. Bohužel to vypadá pořád špatně. V Tanvaldu má skoro celý den pršet. Píšu Pavlovi Reinlovi, jak to tam u nich vypadá a jestli má vůbec význam na závod jezdit. Nechce se mi cestovat víc jak 250 km daleko, aby jsem se nakonec dozvěděl, že byl závod Bobovka Cup kvůli špatnému počasí zrušený. Ještě si chvíli dopisujeme a Pavel mě ujišťuje, že dle pořadatelů se závod pojede za každého počasí.

S hodinovým zpožděním vyrážím na cestu. Kromě deště je cesta celkem v pohodě, včetně kritických míst Miličín, Olbramovice a Benešov. Před odjezdem mi Pavel poslal adresu parkoviště poblíž Bobovky, tak se nemusím zdržovat hledáním volného místa. Po dlouhé cestě mám hlad a těším se na buřtguláš ve stánku u cíle. Bohužel zatím nemá správnou teplotu a já nemám čas čekat. Místo studeného guláše si radši dávám na cestu studené pivo.

U startu zrovna vrcholí předstartovní porada, takže jdu právě včas. Kromě jiných jezdců si sem odskočil Petr Šmejkal ze soustředění a je tady Pavel Reinl s mladším bráchou Nikolasem.

Závod se jede v korytě bývalé bobové trati. Pouze mástři, ženy a děti mají objízdnou trasu lesem. U startu je Honza Vyhlídko, který bude se svým dronem točít jezdce během závodu. Dron, který si stavěl, nemá žádné vymoženosti jako moderní DJI, takže úspěšnost letu závisí pouze na šikovnosti pilota.

Honza
Řekla ano.
Ti, co se umístili.

Na focení jsou tady asi nejhorší světelné podmínky, co jsem na závodech zažil. Kvůli zatažené obloze není skoro žádné slunce a dráha je utopená v lese, kam se normálně stejně moc světla nedostane. Na druhou jízdu je připravené malé překvapení. Závodník Martin Štěpánek požádá při fínálové jízdě, u desetimetrového skoku svoji přítelkyni o ruku. Přijede stylově v saku, jak se na takový okamžik sluší. Hlídám si startovní čísla, abych událost neprošvihnul. Mám ale smůlu. Martin byl o chlup rychlejší a stihnul jsem jenom závěr.

Za posledním závodníkem následuje průlet kratšího exhibičního vláčku a všichni se začínají přesunovat k cíli. Vyhlášení výsledků proběhne až v šest hodin v kempu Tanvaldský Špičák.

Závodníci si krátí čas na pumptracku, nebo skoky do matrace, případně poslechem myslím že kapely PLÁN B. Konečně nadešel okamžik vyhlášení výsledků. Kdo vyhrál atd. se mi nechce vypisovat, takže vás toho i ušetřím. Kdo se umístil, si můžete prohlédnout na fotce.

Po vyhlášení se mladší závodníci přesunují zpátky k matraci a pokračují ve skákání. Někteří mají po závodě a vůbec po celém dni blbnutí ještě tolik energie, že se jim ani nechce domů.

Bobovka Cup vol.8 – Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram