Český pohár ve sjezdu Klínovec 2021

Český pohár ve sjezdu Klínovec 2021

Podle předpovědi měly být jenom přeháňky, ale zatím to tady na Klínovci vypadá na celodenní průtrž. Vůbec se mi z auta nechce ven. Když ale vidím, že lanovce přijíždí první závodníci, nezbývá než se vydat do deště za nimi. Ve stanu na startu už jsou připraveni jezdci na trénink. Ti co už měli první tréninkovou jízdu za sebou, se poznají podle hnědého pruhu na zádech. Chvíli se zdržuji ve stanu, ale potom vyrážím do deště něco vyfotit.

Podle rychlosti, jakou závodníci trať projíždí to vypadá že jim déšť, ani bláto nevadí. Stejně ale vidím dva jezdce, jak vyjíždí z klopenky do trávy mimo trať. Nic se jim na štěstí nestalo a pokračují dál v jízdě. Po krátkém tréninku začíná semifinále a po pauze finále. Stíhám dojít jenom do půlky tratě odkud je slyšet hlasité povzbuzování diváků v cíli. Rád bych ještě viděl vyhlášení vítězů, takže obracím a vracím se zpátky k autu. Stíhám ještě cvaknou eliťáky a na závěr Amálku.

Cesta dolů do cíle byla delší, než jsem jsem si myslel. Potkávám kamion s kolotočem který se sune hlemíždím tempem po silnici dolů. Stíhám proto jenom závěrečné vyhlášení eliťáků.

Ještě můžete porovnat, jaké počasí bylo na Klínovci před rokem.

A video z trati.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram