Cyklokrosová TBC Série Bílsko 2022

Cyklokrosová TBC Série Bílsko 2022

Ze středních Čech se závod přesunul zpátky na jih jako cyklokrosová TBC Série Bílsko. U Netolic padla mlha hustá tak, že by se dala krájet a až do Bílska byla nutná precizní práce s mlhovkami. V Bavorově mě zmátla uzavírka odbočky na Bílsko. Jak se ale nakonec ukázalo, silnice byla uzavřená až za obcí. Jelikož jsem netušil kde přesně závod bude, použil jsem na dojezd souřadnice dodané pořadateli. Nevím, kde se stala chyba, když jsem ale odbočil na místě, které mi řekla paní v navigaci, skončil jsem ve slepé ulici. Naštěstí mi dobře poradili domorodci a šťastně jsem zaparkoval na louce mezi ostatními.

Stíhám ještě část vyhlášení žákovských kategorií. Do vyhlašování kluků zasahuje vedoucí týmu a tvrdí, že na stupních má být jiný jejich závodník. Chudák kluk. Stojí na stupínku a čeká v nejistotě, jestli bude vyhlášený, nebo přijde o třetí místo. Po pár minutách zkoumání je jasné, že je vše v pořádku a nic se nemění.

Závody tentokrát začínají dřív, než bylo obvyklé. Před jedenáctou hodinou se na kopci u cedule start scházejí všechny ženy a kadeti. Krátká domluva, na kolik kol bude závod. Ženy to mají na tři, kadeti na čtyři. Na závodění je to možná tak akorát, ale na focení hrozně málo. Než se stačím rozkoukat, je konec. Stíhám tak akorát výběh po schodech.

Startují ženy a kadeti.
U první kategorie stíhám tak akorát schody.

Po dvanácté hodině mají startovat muži a junioři. Pojedou na devět kol. Letité schody na trati nevydržely nápor předchozích závodníků a start je proto odložený, dokud nebudou opravené. Schody se opravit nepodařilo a trať je narychlo vedena jinudy. Z původních stupňů zbyla jenom nakloněná rovina pokrytá kobercem.

Je odstartováno. Nevím, jestli kvůli zimě, nebo kvůli čekání, ale všichni hned od začátku sprintují a minimálně celé kolo jedou ve skupině. Kazit to začne až Tomáš Bakus. Fotím ho jako prvního a čekám na místě na posledního závodníka. Než stačí dojet ten poslední, už je tady znova Tomáš.

Tomáš Bakus v čele s velkým náskokem.
Občas se i padalo.

Z toho co jsem napsal, je asi jasné, kdo nakonec zvítězil a kdo se stal vítězem celé TBC série. Ještě bych rád zmínil skvělý výkon, který předvedl Miroslav Pek. Předjel hromadu o dost mladších závodníků a umístil se na stupních. Když jsem si přečetl rozhovor s ním, tak mi bylo jasné proč.

Výsledky TBC série Bílsko 2022 najdete zde.

Cyklokrosová TBC Série Bílsko 2022 – fotogalerie

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram