Český pohár XCO Bedřichov 2022

Český pohár XCO Bedřichov 2022

Hned při příjezdu do Bedřichova mne čeká nepříjemné překvapení. Pokouším se najít místo na zaparkování, ale všechno je vyhrazené pro závodníky. Pořadatel mne posílá na placené parkoviště, které je jeden kilometr od místa závodu. Ne že bych měl problém, dojít ten kilometr pěšky, ale časově nestihnu první závod. Když jsem seběhnul zase zpátky, tak už byl Český pohár XCO Bedřichov v plném proudu. A než jsem se v areálu trochu zorientoval, bylo po závodu kategorií mástři a kadeti.

Následuje závod juniorů. Podle koncentrace pořadatelů na jednom místě, mi přijde nejzajímavější strmá pasáž s můstkem přes potok. Všichni junioři ale úsek bez zaváhání a bez pádu projíždějí. Od potoka se přesunuji dál do lesa. Po stoupání přes louku se trať stáčí právě sem. Závodníky čeká sjezd mezi kameny a přes kořeny. Občas to někdo nezvládne a bere trať pěšky. Náročností to tady občas připomíná spíš enduro než klasické XCO. V cíli, na konci závodu je na výrazech některých závodníků vidět, jak moc to bylo náročné.

Před startem další kategorie je delší přestávka, kterou všichni využívají na oběd. Od hodné paní u stánku generálního partnera závodu Izomat dostávám zadarmo nanuka, (stejně, jako každý, kdo si řekne).

Po obědě nastal čas pro start společného závodu žen. Startuje se po etapách dle jednotlivých kategorií Elite/U23, Juniorky a Kadetky. Ženy jedou na 4,3 a 2 kola. Po odstartování se vracím na známé místo u potoka. Tentokrát už mají pořadatelé koho zachraňovat. Několik závodnic nezvládlo kamenitý nájezd k můstku a skončilo na zemi. Jednou to dokonce vypadalo na vážné zranění. Naštěstí se po prvotním šoku závodnice zvedla, popadla kolo a pokračovala v závodu, jako všechny ostatní. Od potoka se přes lesní úsek přemisťuji na protější svah, kde jsou stoupací serpentýny a jedna klopenka. Tady už přečkávám až do konce. Po cestě zpátky na start ještě fotím mírně zkrvavenou Katku , jak ji zrovna ošetřují zdravotníci, aby měla i nějakou fotku na památku.

Tady se občas padalo.
Bylo to náročné.
Hodná paní s nanuky.

Na závěr dne startují eliťáci muži a U23. Tempo závodníků bylo výrazně vyšší než u všech předešlých kategorií a dál bych se už jenom opakoval.

Fotogalerie z druhého letošního závodu ve Městě Touškov.

Výsledky závodů jsou zde.

Český pohár XCO Bedřichov 2022 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram