Mistrovství Evropy MTB Brno 2019

Mistrovství Evropy MTB Brno 2019

Po zážitku ze závodu horských kol, Českého poháru XC na Zadově jsem vůbec neváhal a vyrazil na Mistrovství Evropy MTB Brno. Přece jenom mistrovství Evropy je o něčem úplně jiném. Navíc tady startovali moji oblíbení závodníci Jolanda Neff a Mathieu van der Poel, kterého jsem na vlastní oči viděl na cyklokrosu v Táboře.

Parkování v Brně bylo bez problémů, protože bylo zajištěné v areálu výstaviště. Musel jsem se jenom zeptat hlídače na správný směr do parku Anthropos, kde se mistrovství Evropy jelo. Dál už to bylo jednoduché. Orientoval jsem se podle skupin diváků, kteří šli navštívit stejný závod.

Závod zahajovali muži do 23 let. Přestože leží areál Anthropos ve městě, byla trať neuvěřitelně pestrá. Střídaly se zde rychlé rovinky s prudkými stoupáními, které se vzápětí měnily na strmé a technicky náročné sjezdy.

Po vyhlášení vítězů v kategorii U23 startoval závod žen. Jolanda jela celý závod v neskutečném tempu, takže vítěz této kategorie byl naprosto jasný.

Mistrovství Evropy MTB Brno 2019
Jolanda Neff s větrem o závod.
Mistrovství Evropy MTB Brno 2019
Vyhlášení vítězů kategorie žen.

Vyvrcholením dne byl start mužů elitní kategorie. Nejzajímavější místa okolo trati byla v obležení diváků, takže bylo téměř nemožné se dostat na dohled závodníků.

Mistrovství Evropy MTB Brno 2019
Na nejzajímavějších místech byly davy diváků.
Mistrovství Evropy MTB Brno 2019
Pohled do cílové rovinky.

Hned na začátku závodu jsem si všimnul, že je Mathieu van der Poel celý špinavý od prachu, jak se mu podařilo někde spadnou. Ani pád ho ale nezastavil a tempo, které nasadil na zbytek závodu ho s přehledem dovedlo až na nejvyšší stupeň vítězů.

Hned po vyhlášení vítězů kategorie mužů mne napadlo, zkusit zaběhnout do zákulisí pódia. Jak se ukázalo, byl to dobrý nápad, protože jsem přišel zrovna v okamžiku kdy odsud vycházel Mathieu. Asi jsem nebyl jediný, koho to napadlo. U východu na něj čekali fanoušci, aby si s ním vyfotili selfíčko.

Mistrovství Evropy MTB Brno 2019
Selfíčko s mistrem Evropy.
Mistrovství Evropy MTB Brno 2019
Stupně vítězů kategorie mužů.

Mistrovství Evropy MTB Brno 2019 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram