South Bohemia Classic 2023

South Bohemia Classic 2023

Závod South Bohemia Classic 2023 odstartoval v pátek 8. září na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Ještě před tím, než se vozy vydaly na svoji první etapu, mohli si milovníci sportovních a veteránských aut prohlédnout všechny legendární i méně známé značky zblízka.

South Bohemia Classic je soutěž pro klasické automobily vyrobené do roku 1993 a exkluzivní sportovní automobily vyrobené v letech 1994 až 2023. Na náměstí jste mohli vidět zaparkované Mercedesy, Jaguáry, jedno De Tomaso, Porsche, Alfy Romeo a také pár Mustangů. Třeba s českou klasikou Škodou Felicie startoval legendární žokej Josef Váňa, který byl ambasadorem XIV. South Bohemia Classic. Vozy byly často v obležení návštěvníků a nebylo jednoduché si udělat fotku bez jiného fotografa. O selfíčkách nemluvě.

Soutěž odstartovala v půl páté odpoledne. Trasa první etapy vedla z centra Českých Budějovic zpočátku přes obce v těsné blízkosti, aby nakonec po 160 kilometrech skončila ve večerních hodinách na náměstí Svornosti v Českém Krumlově. Závod nebyl o nejrychlejším, ale o nejpřesnějším týmu. Soutěžící museli dodržovat stanovený časový harmonogram a průměrnou rychlost.

Sobotní, druhá etapa soutěže byla skoro 300 kilometrů dlouhá. Trasa byla tentokrát naplánovaná do Novohradských hor a na Třeboňsko. Cíl by jako i jiné roky v hotelu Resort Relax v dolní Vltavici.

South Bohemia Classic 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram