Český pohár XCO Město Touškov 2023

Český pohár XCO Město Touškov 2023

Zase po roce jsem vyrazil na Český pohár XCO Město Touškov. Pro mne to byl už před rokem hodně pohodový závod. Letos to bylo obdobné. Paní na registraci se usmívaly, pořadatelé také nebyli žádní prudiči, rozhodčí se tvářil úplně normálně. A korunované to bylo občerstvením. Ceny byly přiměřené, byl zde velký výběr a obsluha byla samozřejmě taky v pohodě.

Závod začal klasicky mužskými kategoriemi kadeti, masters a experti. Junioři muži startovali samostatně, ještě před obědem. Po polední pauze nastoupili na společný start ženy elite, U23, juniorky a kadetky. Závodní den završily mužské kategorie U23 a Elite.

První start dne.
Touškovská rokle.

Velká část trati vedla úzkou soutěskou, kde bylo místo tak akorát na jedno kolo. Pro diváky byl proto vstup dolů zakázán a mohli se dívat pouze z horního okraje Touškovské rokle. Tolerováni zde byli pouze fotografové. Člověk musel být hodně obezřetný, aby nepřekážel na trati zrovna v okamžiku, kdy projíždějí závodníci. Prostor pro uhýbání tady skoro žádný nebyl. Strávil jsem tady jenom začátek závodu a potom se radši přemístil na bezpečnější místo. Na výběr byla v Touškově třeba rockgarden, wall ride, průjezd rozkvetlou třešňovou alejí, nebo třeba jenom rychlý sjezd se skokem. Tady jsem potkal kameramana České televize, který mi poradil místo na nejlepší záběry.

Občas to bylo vyčerpávající i pro návštěvníky.
Rozhodčí při odpočinku.

Hodně velký nával diváků byl u sjezdu přes odpadní betonovou trubku. Kdo tady neměl dostatečnou rychlost, nebo ve stresu sáhnul na brzdy, většinou skončil na zemi. Pořadatel potom musel odklonit závodníky na objízdnou trasu. Když tady nebylo zrovna koho zachraňovat, dal jsem se do řeči s klukem, který měl tenhle úsek na starost. Zjistil jsem, že sám jezdil a že další pořadatelé jsou také cyklisté.

Tady se občas padalo.
A tenhle kluk to tady hlídal.

Vyvrcholením dne byl start elitní mužské kategorie a hlavně Ondřeje Cinka. Ondřej hned po startu nasadil tempo, kterému nikdo nemohl stačit. Objevil se jako blesk a často, než jsem stačil zmáčknout spoušť, zase zmizel. Na bedně skončil zaslouženě jako první.

Překvapením byla velká skupina čínské reprezentace, která přijela do Touškova sbírat body.

Výsledky ze závodu najdete zde

Český pohár XCO Město Touškov 2023 – fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

YouTube
Instagram